Využití kinesio tapu při lyžování

Podávat vám informaci, že takzvané tejpy jsou velkým přínosem pro jakéhokoliv sportovce, není třeba zdůrazňovat. Ovšem mnozí si myslí, že právě v jejich sportu třeba nemají žáden přínos. Třeba takové lyžování. Mnoho lidí se ptá: „Kde bych právě při lyžování využil tuhle techniku?“ Odpovíme vám takto. Ještě nedávno kolovaly po internetu články o českém běžkaři D. Kožíškovi, který se nechal slyšet, že pouze díky masážím a kinesio tejpům se mu po náročných závodech podařilo opět postavit na nohy.

Nezáleží, jestli na lyžích běháte, nebo se věnujete sjezdovému lyžování anebo klidně i skokům na lyžích. Při všech sportech zapojujete svaly, které klidně mohou po výkonu z mnoha důvodů působit bolest. Temtex kinesiology tape však zaručeně pomůže při jakýchkoliv obtížích – přesně jako v případě pana Kožíška. Přestože se technika tejpování zdá být jednoduchá, raději se pořádně informujte o způsobu aplikace a podobě – anebo ještě lépe, svěřte se do rukou zkušeného fyzioterapeuta. S takovýmito věcmi si opravdu není radno zahrávat.

Pokud si však dostatečně věříte, že byste se klidně zvládli i otejpovat sami, zbývá už vám akorát najít skvělý obchod s potřebami pro toto otejpování. Na http://www.kinesio-tape.cz/ je naleznete za skvělé ceny! A malá rada na závěr: internet je plný nejrůznějších textových i video postupů, jak ošetřit snad každou část těla – umíte-li anglicky, máte vyhráno.

Štítky: , ,

Comments are closed.