Plánujete se věnovat zimním sportům v zahraničí? Nezapomeňte se pojistit!

Jestliže plánujete letos vyrazit na hory do zahraničí a užít si pořádnou zimní dovolenou, určitě nezapomeňte také na zodpovědnou ochranu v podobě sjednaného cestovního pojištění, které musíte uzavřít před každou cestou do zahraničí. Zimní pobyty ve většině případů zahrnují také množství sportů, a jelikož žádný sport není bez rizika úrazu, měli byste věnovat zvýšenou pozornost existujícím připojištěním.

Ujasněte si, jakým zimním sportům se chcete věnovat

Sjednávání pojištění během zimního období není žádná legrace. Málokdo ví, že například obyčejné sáňkování už se považuje za extrémní sport, a že riziková je i obyčejná turistika (turistika s nutností pomůcek a ferraty nad 5 000 m.n.m.), která se na horách může proměnit dokonce i v boj o život. Pokud máte tedy v plánu sjednat si komplexní pojištění na hory, dobře si prostudujte seznam pojištěných sportů a nezapomeňte na možnost úrazového připojištění, které je při cestě do hor prakticky nutností.

Pojištění odpovědnosti vás bude chránit před nemilými nehodami

Mezi velmi oblíbené pojistné produkty patří mimo jiné i pojištění odpovědnosti, které klienty chrání při nehodách s třetí osobou. V případě neúmyslného poškození cizí věci nebo zranění třetí osoby můžete spoléhat na to, že se postará o výlohy za vzniklé škody. Je výhodou, že se týká také poškození ubytovacího zařízení. Takové pojištění si můžete snadno sjednat přes internet a vyzkoušet výhody i slevy za on-line cestovní pojištění, které jistě uvítáte. Podrobně se jeho účelu věnuje tento článek.

Dávejte pozor na limity a pojistné podmínky

V dnešní době není vznik škodné události žádnou legrací a ještě horší je to s nečekanými úrazy nebo onemocněním, které může mít dopady i na období po návratu z dovolené. Pro případ dlouhodobé nemoci se lze rovněž připojistit a pojišťovna je schopná uhradit i výlohy za úrazy, které nespadají do základního pojištění. To ovšem pouze, pokud máte cestovní pojištění od pojišťovny ERGO s potřebným připojištěním (pro adrenalinové či extrémní sporty). Hlídat si musíte také limity, které určují výši proplacené částky.

Comments are closed.