Jak by měla vypadat výbava každého lyžaře?

Chystáte se na hory? Pak jedině s kvalitním vybavením, které by měl mít každý zodpovědný lyžař bez ohledu na věk! Lyžování je bezesporu krásný a zábavný sport, který ale vyžaduje speciální pomůcky, bez kterých se na svahu obejdete jen těžko. Ať už patříte mezi pravidelné návštěvníky svahu, nebo spíše spadáte do svátečních lyžařů, správnou výbavu rozhodně nepodceňujte. Tím byste mohli uškodit jen sami sobě, navíc správně zvolené vybavení ještě znásobí požitek ze samotného lyžování.

Oblečení – hned druhá nejdůležitější věc!

Je samozřejmé, že bez dostatečné pokrývky sněhu a lyží nemůžete na kopec vyrazit. Další neméně důležitou výbavu představuje lyžařské oblečení, jeho výběru byste měli věnovat dostatek času. Vzhledem k tomu, že na svahu mnohdy strávíte úplně celý den a často se setkáte s nepříznivým počasím či štiplavou zimou, je třeba vybírat pečlivě. Základem je kvalitní spodní prádlo, jež představuje první vrstvu. Rozhodně na něho nezapomínejte, i když se najde celá řada lidí, jež jej zarytě odmítá. Chcete-li se cítit pohodlně a především v teple, nezapomeňte ani na kvalitní lyžařské kalhoty, ve kterých budou vaše pohyby snadné a lyžařskou bundu, jež by vás měla ochránit před proniknutím vlhkosti.

Ochrana hlavy je nutnost!

Neodmyslitelnou lyžařskou výbavou jsou lyžařské helmy, bez kterých by žádný svědomitý lyžař vůbec neměl vstoupit na svah. V současné době máte opravdu z čeho vybírat a to nejen po funkční stránce, ale i po stránce estetické. V první řadě byste se měli rozhodnout, zda hledáte helmu celoskeletovou či freestylovou. Rozdíl mezi nimi spočívá v ochraně uší. Zatímco celoskeletové helmy se vyrábí s pevnými uchy a jsou určené pro sjezdové lyžování, freestylové helmy se vyznačují odnímatelnými kryty, které vám zaručují značný komfort. Při výběru helmy berte v potaz fakt, jakému lyžování dáváte přednost – to pro vás bude důležitým vodítkem, které vám pomůže při rozhodování.

Ať vám nic nebrání ve výhledu!

Další věc, kterou byste neměli opomíjet, jsou brýle na lyžování. Jejich primárním úkolem je pochopitelně ochrana zraku před poškozením a škodlivým UV zářením. Zároveň vám umožňují lepší výhled, což na svahu plném dalších lyžařů jistě oceníte. Při výběru se řiďte nejen vkusem, ale vybírejte především podle zorníku, dostatečné odolnosti, ventilace a polstrování rámečku, aby se vám pohodlně nosily.

Chcete vědět, na kterých horách je dostatek sněhu pro lyžování? Podívejte se na tento seznam lyžařských oblastí a budete v tom mít jasno!

Comments are closed.